شستشو نما به چه معناست؟

نماشویی ساختمان
شستن نمای بانک تجارت با دستگاه واترجت
کلیک کنید
نماشویی با دستگاه نماشویی
از بین بردن جرم گرفتگی وآلودگی سطح نما
کلیک کنید
شستشو سنگ نما ساختمان
نماشویی با دستگاه واترسندبلاست
کلیک کنید
Previous
Next

اصطلاح نماشویی

در واقع نماشویی به معنی شستشوی نمای ساختمان ها می باشد که با پوشش های مختلفی دارد برای نماشویی انواع نماهای ساختمانی از روش‌های مختلف استفاده می‌شود به دلیل وجود آلاینده های هوا گرد و غبار و آلودگی ها نمای ساختمان ها با جنس های مختلف به میزان سختی دچار آلودگی و جرم گرفتگی می‌شود در نتیجه باعث می شود که سنگ نما  ساختمان ها کیفیت خود را از دست داده و کدر شوند و جلوه خود را از دست بدهند و به همین دلیل باید در زمان‌های مشخص از خدمات شستشوی نمای ساختمان بهره گرفته شود.

خدمات نماشویی آجر

نماشویی ساختمان

امروزه در ساختمان ها بسیار از نماهای آجری و آجر استفاده می‌شود به دلیل زیبایی توسط معماران در معماری ساختمان بهره گرفته می شود.
جهت نما شویی نماهای آجری به دلیل جنس سخت و محکم شستشوی نمای آجری زمان‌بر می باشد به همین دلیل نیازمند مصرف میزان قابل توجهی از مواد شستشو نما میباشد تا آلودگی هارا از نما بدون آسیب زدن به نما از بین ببرد.
نماهای آجری به دلیل جنسی که دارد به سرعت دچار آلودگی و جرم گرفتگی می‌شود به همین دلیل نیاز است از مواد مخصوصی مانند سلیس برای از بین بردن این جرم ها و کثیفی ها استفاده کرد و همچنین از دستگاه سندبلاست برای شستشوی جرم های سطوح به روش راپل استفاده می‌شود در شستشوی نماهای آجری نیاز است تا از آب با فشار بالا استفاده شود تا بتوان آلودگی‌های سخت را از بین ببریم برای نماشویی آجری از مواد جرم گیر و نانو استفاده می شود تا نمای آجری از هرگونه جرم و آلودگی پاکیزه گردد این مواد باعث می‌شود تا تمیزی نمای آجر به مدت طولانی باقی بماند و نمای آجری ما مدت زمان بیشتر تمیز بماند.

از دیگر خدمات پیچ رولپلاک نما

پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان خدماتی است که در آن با بهره گیری از پیچ رولپلاک با کیفیت و تجهیزات تخصصی پیچ رولپلاک نما سنگ نمای ساختمان را مقاوم سازی کرده به آن تحکیم میبخشند.با استفاده ازپیچ رولپلاک نما از ریزش سنگ نما وشل شدن آن و خطرات ناشی از ریزش برای افراد دیگر را جلوگیری میکند. در روش پیچ رولپلاک سنگ نما تمامی سنگ نمای ساختمان را با دسترسی طناب و بدون داربست مقاوم سازی میکنند.

پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان

قیمت شستشو نما آجر

در نماشویی آجری به دلیل سخت بودن جنس نما فعالیت مازمان‌بر و سخت ترخواهد بود در نتیجه نسبت به نماهایی که سطح آنها صاف و صیقلی هست کار ما در نماشویی بسیار دشوار میشود.

نماهای آجری به دلیل عوامل مختلفی نیاز به نماشویی دارند:

عوامل جوی و آلودگی های هوا

وجود آلاینده های هوا وریزش برف و باران نما را آلوده میکند و شرایط جوی و فضولات پرندگان و…

میزان آلودگی و جرم گرفتگی

هرچه جرم گرفتگی سخت تر و بیشتر باشد کار نماشویی دشوار تر خواهد بود.

مواد و تجهیزات کار

با سخت بودن جرم گرفتگی و زیاد بودن آلودگی روی سطح نما باید ار مواد بخصوص و تجهیزات مناسب برای زدودن آلودگی استفاده گردد.

مساحت و ارتفاع نمای ساختمان

براساس مساحت نمای ساختمان و ارتفاع بر اساس تعداد طبقات ساختمان خدمات نماشویی بیشتر خواهد بود.

نماشویی آجر

عوامل موثر در نماشویی ساختمان های آجری

به دلیل وجود شرایط جوی و آلودگی هوا نماهای ساختمانی ما دچار آلودگی می‌شود در نتیجه نیازمند نماشویی خواهند بود.
عوامل مختلفی سبب انجام این امر می‌شود عواملی مثل: شرایط محیطی و جوی مانند بارش باران و وزش باد ها و… وجود آلاینده های هوا و آلودگی های هوا و شرایط جوی، چسباندن تبلیغات و آگهی هایی که در روی سطوح نماها چسبانده می‌شود ،فضولات حیوانات و پرندگانی که روی سطح ساختمان ها ریخته می‌شود از جمله عواملی می باشد که نمای ما به شستشو نما نیاز پیدا می‌کند به همین دلیل با نماشویی ساختمان زیبایی و درخشش نمای ساختمان ها بازگردانده می‌شود.

نماشویی چگونه سبب افزایش عمر نما میشود؟

با توجه به عوامل مختلف و شرایط جوی و محیطی نماهای ساختمانی با گذشت زمان دچار فرسایش و از بین رفتن می شود و طول عمر آن ها کم می شود در ساخت و سازهای ساختمانی از سنگ نما های مختلفی استفاده می شود که هر کدام طول عمر مشخصی را دارند استفاده از خدمات نماشویی با استفاده از نانو و مواد های مخصوص باعث می‌شود که تحکیم و مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان بیشتر شود و همچنین به عنوان یک لایه محافظ روی نما ایجاد شود پست نتیجه این امام سبب افزایش طول عمر نمای ساختمان ها خواهد شد.

نماشویی ساختمان

تقسیم بندی روش‌های نماشویی

نماشویی یا آب

در روش اول نماشویی با استفاده از آب نماشویی انجام می شود  استفاده از آب برای شستشوی نمای ساختمان زمانی به کار برده می شود که جرم گرفتگی و آلودگی روی سطح نما خیلی شدید نباشد و بتوانیم با استفاده از آب تنها این آلودگی ها را از بین برده و نمای ساختمان را تمیز کنیم.

نماشویی باآب و سلیس

در روش دوم علاوه بر استفاده از آب از مواد سلیس استفاده می‌شود. استفاده از این مواد زمانی کاربرد دارد که جرم گرفتگی ها و آلودگی های موجود روی سطح ساختمان شدید بوده و با گذشت زمان دچار سختی شده و از بین بردن آن زمان بر و دشوار خواهد بود به همین دلیل از مواد سلیس در کنار آب استفاده می شود تا بتوان این کثیفی ها را از روی سطح نما بین برد.

اسیدشویی

در روش سوم از اسید برای نماشوی استفاده می‌شود از این روش در برخی از سنگ نماها استفاده میشود برای از بین بردن ماسه و تمیز کردن سنگ ها و گرانیت ها استفاده می شود که به این روش اسید شویی گفته می شود میگویند.

چرا باید از نماشویی استفاده کنیم؟

دلیل استفاده از نماشویی برای ساختمان ها  است که با گذر زمان به دلیل وجود شرایط جوی و آلودگی‌های هوا و همچنین آلاینده هایی که در هوا موجود هستند سنگ نما ها دچار فرسایش می‌شود و در نتیجه به مرور حساسیت پیدا کرده و دچار شکنندگی می شود نتیجه هزینه بازسازی و ترمیم آنها افزایش پیدا می کند و یا در برخی بعد از انجام پروژه های ساختمانی به دلیل موجود مواد و مصالح ساختمانی که روی سطوح نما ریخته می شود ساختمان دچار آلودگی می شود ماندن این مواد روی سطح نما به مرور زمان باعث می شود تا سنگ نما از بین برود و یا با گذشت زمان از بین بردن این گونه آلودگی ها سخت تر می شود در نتیجه نماهای ساختمان زیبایی و جلوه خود را از دست می دهند و به همین دلیل توصیه می‌شود که حتماً از روش نمایشگاه ساختمان بهره گرفته شود یکی از مزیت های شستشوی نمای ساختمان بازسازی سنگ نمای ساختمان می باشد.

راپل

شستشوی نما و نماشویی ساختمان با طناب

با گذشت زمان و پیشرفت در حوزه های مختلف از جمله صنعت خدمات ساختمانی مانند نماشویی و شستشوی نما هزینه‌بر و زمان‌بر نسبت به گذشته نیست  استفاده از روش‌های جدید و با بهره گیری از طناب افراد متخصص راپلکار و یا طناب کار با استفاده از تجهیزات با کیفیت و ایمنی از قسمتهای مختلف ساختمان فرودهای مختلفی داشته و با استفاده از ابزارهای کار خدمات نماشویی ساختمان را انجام میدهند با استفاده از طناب راپل کار به تمامی نقاط ساختمان دسترسی داشته و به راحتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می توانند این خدمات را به اجرا در بیاورد و از ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مراحل کار انواع نماشویی

به طور کلی برای انجام خدمات شستشوی نمای ساختمان از دستگاه های پیشرفته و مخصوص نماشوی مانند واتر جت واتر سندبلاست استفاده میشود این دو دستگاه در یک مورد با هم متفاوت هستند و دستگاهی پر قدرت کرد نسبت به واترجت بوده و جایگزین این دستگاه شده است این دستگاه علاوه بر قدرت بالا گونه ای است که می‌توان کنار آب جهت پمپاژ کردن روی سطح نما از مواد نانو و سلیس استفاده شود اما در واترجت تنها از آب استفاده شده و با قدرت کمتری آب را روی سطح نما پاشش می‌کند از روش‌های مختلفی برای نماشویی استفاده می شود:

1.استفاده از طناب برای انجام خدمات نماشویی

2.استفاده از داربست برای شستشوی نمای ساختمان

3.استفاده از کمربند های ایمنی و محافظ کار در ارتفاع

انجام خدمات نماشویی یک کار حرفه ای و تخصصی می باشد و باید برای انجام این خدمات افرادی با تجربه بالا و متخصص در این زمینه این خدمات را انجام دهند زیرا انجام شستشوی نمای ساختمان نیازمند حساسیت بالا در کار میباشد در صورتی که توجه نشود سبب آسیب رساندن به سطح نمای ساختمان می‌شود در نتیجه خسارت به بار می آورد و یا نتیجه کار آنگونه که میخواهیم نمیشود.

پیچ رولپلاک سنگ نما

دیگر خدمات تیم کاری کارابین نما

ایمنی کار درنماشویی

روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم استفاده از طناب در  ارتفاع امنیت بالاتری نسبت به روشهای دیگر دارد زیرا از طناب های حرفه ای استفاده می شود که دارای قطعات فرود و صعود برای راپل کار می باشد که تمام این وسیله ها دارای ایمنی بوده و می توانند وزن یک راپل کار را به راحتی حمل کند و نسبت به روشهای دیگر  زمان کمتر و هزینه‌های مقرون به صرفه تری را به دنبال خواهد داشت.

ارتباط با تیم نماشویی کارابین نما

جهت برقراری ارتباط با گروه کارابین نما برای انجام خدمات نماشویی ساختمان در تمامی روزهای هفته می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید گروه کاری کارابین نما با کارکنان آموزش دیده و با استفاده از ابزار و تجهیزات ایمنی و باکیفیت می‌توانند با کیفیت این خدمات را به شما ارائه دهد.

بیش از ۹۰ درصد از مشتریان ما بعد از اتمام پروژه های ساختمانی خود مجدد همکاری خود را با کار و ببیند ما ادامه می دهند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonتماس با ما
واتساپ